Vytlačiť

Pomoc nielen pred Vianocami

Január je v plnom prúde a už len z času na čas  si spomenieme na vianoce, ktoré tu boli pred mesiacom. Sviatky, kedy sú si všetci bližší ako inokedy. Sviatky kedy ľudia sú zrazu milší, príjemnejší a ochotní urobiť pre iných viac ako kedykoľvek počas roka.
Ani ja, ani naša firma nie sme výnimkou. Bohužiaľ alebo našťastie? No je to uhol pohľadu.

U nás vo firme R.M.Agency sme pred dvomi rokmi zaviedli takú tradíciu, že vždy vyberieme jedno zariadenie, väčšinou detský domov a snažíme sa aspoň trošku pomôcť deťom alebo rodinám s deťmi. Tie Vianoce sú na to ideálny čas, aj keď si uvedomujeme, že pomoc by si zaslúžili všetky deti a nielen na Vianoce. Nie je v našich silách pomôcť každému, ale myslím si, že keby každý vyšiel zo svojej komfortnej zóny a urobil aspoň niečo, svet by bol hneď krajší.

Preto sme sa aj pred Vianocami 2016 dohodli s celým kolektívom firmy R.M.Agency, že tento rok pomôžeme Detskému charitnému domu v Považskej Bystrici. Nakontaktovali sme sa na pani riaditeľku pani Mgr. Stašákovú, ktorá nám dala zoznam detí, aby sme vedeli orientačne, aké asi darčeky kúpiť. Život v charitnom dome obnáša aj radosti aj starosti, a preto sme boli vďační, keď nám pani riaditeľka objasnila, čo všetko by potrebovali.  

Postupne sa nám sklad plnil darčekmi pre deti: hračky, knižky, športové potreby, oblečenie, ale pribudli aj praktické veci ako sušiak na oblečenie, príbory, mixér, usb, myšky k počítačom a podobne. Čím viac sme o zbierke rozprávali, tým bol sklad plnší. Potešilo nás, keď sa do zbierky zapojila aj Cukráreň Lavande zo Žiliny, ktorá okrem hračiek, poslala do Považkej Bystrice aj výborné koláčiky a krásnu tortu. Jedno ráno sme mnohé darčeky pobalili, dali do krabíc, tašiek a pobrali sa odovzdať celú zbierku pani opatrovateľkám, aby následne oni mohli pripraviť deťom prekvapenie.  A veruže sa to auto naplnilo. Boli radi, že sme všetkých v Charitnom dome prekvapili a spoznali skvelých ľudí a uvedomili si náročnosť ich povolania alebo skôr poslania.

Rád by som ešte raz poďakoval všetkým pracovníkom R.M.Agency, kolektívu z www.zlavapreteba.sk, call officu aj Cukrárni Lavande, ktorí akoukoľvek mierou prispeli ku krajším Vianociam v Detskom charitnom dome v Považskej Bystrici.

Ak by sa nám týmto článkom podarilo inšpirovať čo i len jedného človeka, ktorý by bol ochotný čímkoľvek pomôcť, sme presvedčení, že to v charitnom dome ocenia.  042/426 20 72

Na záver by som chcel ešte oceniť prácu všetkých zamestnancov charitného domu, ktorí sa venujú deťom, ktoré to v živote majú ťažké, v náročných podmienkach a veľakrát aj na úkor vlastného voľného času. Klobúk dole. Veľa sily, pozitívnej energie a odhodlania v roku 2017 Vám praje spoločnosť R.M.Agency a kolektív www.zlavapreteba.sk.